Kalça ameliyatından sonra bacakların şişmesi

Kalça Cerrahisi | Kalça protezi için ameliyat sonrası

Kalça protezlerinin ameliyatından sonraBir süre için eklem kliniğinde olması gerekir. Eklem bölgesinde ağrı ana problemdir. Bu durumu kolaylaştırmak için etkili ağrı kesiciler reçete edilir.

Akciğerlerde tıkanıklığı önlemek içinderin nefes alması ve daha sık öksürmesi tavsiye edilir. Erken iyileşme sırasında endoprotezin yükten korunması için, hastanın bacakları arasına yerleştirilen V şeklinde bir yastık kullanılır. Ameliyattan ertesi gün normal iyileşme için, hastalar ayağa kalkmalarını tavsiye etmişlerdir. Orta aktiviteyi korumak son derece önemlidir. Fizyoterapist, hastaya eklemi güçlendirmeye ve normal motor aktivitesini iyileştirmeye yardımcı olan özel egzersiz tekniğini açıklar.

Rejeneratifin en önemli faktörüFaaliyetler fiziksel egzersizlerdir. Ameliyattan sonraki ilk 3-6 haftada, hasta günlük aktivitelerin tüm becerilerini yavaş yavaş geri getirmelidir. Fiziksel aktivite sırasında ve geceleri rahatsızlık bazen mümkündür.

 • Bir fizyoterapist ve masaj terapisti ile sınıflar.
 • Self servis becerilerini kurtarın.
 • Hareketlerin hacmini geri kazanmak için alıştırmalar.
 • Yürüme becerilerinin kademeli olarak restorasyonu.
 • Oturmak, kalkmak, merdivenlere tırmanmak / inmek için yeteneği geri yükleyin.
 • Vücudun hareketliliğini ve dayanıklılığını sağlamak için yürüyüş.
 • Yeni kalça eklemini güçlendirmek için egzersizler.

Hastanın daha önce antibiyotik alması gerekiyorPatojenik bakterilerin kan dolaşımına girmesini kolaylaştıracak herhangi bir cerrahi prosedür. Kalça ekleminin endoprotezinden sonra diş prosedürlerinden önce normal bir bağışıklık sistemi olan hastalar antibiyotik profilaksisi gerektirir.

Bu işaretlerden herhangi biri hemen doktorunuza bildirilmelidir:

 • Yaradaki yaraların görünüşü
 • Postoperatif yara bölgesinde ödem, kızarıklık, hassasiyet
 • 37.5 ° С üzerinde sıcaklık artışı
 • titreme
 • Fiziksel aktivite ve dinlenme zemininde eklem bölgesinde artan ağrı

Komplikasyonlar, ilgili yer değiştirme elemanı ve ortak hareket bozukluğu, kan damarları ya da sinirler, hemoraji, kırık yaralanması.

Enfeksiyon gibi tehlikeli komplikasyonlarEklem, olguların% 2'sinden azında görülür. Daha da nadir görülenler, diğer organ ve sistemlerden, örneğin miyokard enfarktüsü veya felçten kaynaklanan komplikasyonlardır. Hastada kronik hastalıkların varlığıyla komplikasyon riski artar.

Zaman geçtikçe endoprotezin aşınması ve elemanlarının zayıflaması not edilir. Ancak endoprostetik tekniklerin geliştirilmesi ve yeni materyallerin ortaya çıkışı ile birlikte bu problem ortadan kalkacaktır.

(495) 506-61-01 - kalça eklemi kullanmak daha iyi nerede

Bugün İsrail'de, toplam kalça değişimini sıradan bir günlük operasyon olarak görebiliriz. Daha Fazla Bilgi Edinin

Birkaç gün önce Alman dergisi Focus2012 yılında Almanya'da önde gelen doktorların bir listesini yayınladı. Daha önce olduğu gibi, Kassel Ortopedi Kliniği'nin sağlık direktörü Profesör Werner Ziebert tekrar girdi. Ortopedi alanında Profesör Ziebert, kalça ve diz eklemleri üzerine yapılan çalışmalarda Hessen topraklarındaki tek Üst (en iyi) uzman olarak yeniden tanındı. Daha Fazla Bilgi Edinin

Letonya'da İsveç Ortopedi KliniğiEn yüksek kalitedeki üst eklemlerin protezleri için uygun fiyatlarda cerrahi sunar. Kalça protezi ile kalça ekleminin endoprotezisi - 7500 EUR. İki eklemin eşzamanlı olarak değiştirilmesiyle, toplam işlem maliyetinin% 40'ını indirim sağlanır. Daha Fazla Bilgi Edinin