Bacakların ağrı ve şişmesi

Sevgili Pavel Evgenievich! (Viyana bir "çıkış" arıyor sanki sürücüleri) özellikle uyluk iç kısmında ağrı (ayak bileği bölgesinde yanı sıra) bacakların epizodik doğasını şişme yastıkları tabanlarında ven desen, şiddetli ağrı (şişirmek dile getirdi: İki yıl içinde aşağıdaki belirtiler söz konusu saldırmak için ayak altında bulunan, endurasyon), (özellikle yaz aylarında) imkansızdı. Mayıs 2010'dan beri 6 aydır "Differelina" enjekte ediyor. Varisli damarların bu belirtileri midir yoksa başka ağrı ve şişlik nedenleri var mıdır?
belirtiler:Bacaklarda ağrı hissi, bacaklarda şişme, ayak bileklerinin şişmesi, bacaklarda şişlik.

Merhaba Valentina Alexandrovna. Her şeyden önce, derin ven trombozu dışlamak için, alt ekstremite damarlarının UZAS geçmesi gereklidir. Ağrının doğası venöz patolojiye özgü değildir, belki de nörolojik veya ortopedik patolojinin bir tezahürüdür. Oküler semptom, hem kronik venöz yetmezliğin hem de diğer hastalıkların tezahürünün bir göstergesi olabilir: böbrekler, kalp. Tedavinin teşhisi ve atanması için tam zamanlı bir flebogogist konsültasyonu gereklidir.

Tedavi edilmezse alt ekstremitelerde varislere neden olabilir?

Varis, tedavi olmaksızın ilerleyen kronik bir hastalıktır. Varisli damarları tedavi etmek için çeşitli yöntemler vardır.

Bir doktor-flebogogiste zamanında erişim ileÇoğu durumda, varisli damarlar ameliyatsız olarak tedavi edilir. Şimdi fleboloji doktorlarının tüm çabaları cerrahi olmayan tedaviyi amaçlamaktadır.

Eğer geciktirirseniz ve phlebologist'e başvurursanızVarisli "başladı", o zaman ameliyat olmadan yapmak için bir yolu yoktur. İlaç, venöz patolojinin cerrahi tedavisinde çok ileri adım attı. Modern operasyonların 15 ila 20 yıl önce gerçekleştirilenleri hatırlama olasılığı düşük. Düşük travmatizma, yüksek etkinlik (damarların preoperatif anjektosinasyonu nedeniyle), kozmetiklik, cerrahi sonrası hastaların erken aktivasyonu (uzun hospitalizasyon ve yatak istirahati gerekli değildir).

Tedavi edilmeyen variköz venler komplikasyonları için tehlikelidir: tromboflebit, trofik ülserler, damarlardan kanama vb.

Fleboloji uzmanına hitaben şüphe geliştir ve sağlıklı ol!

Televizyonda, gazetelerde ve dergilerde, genellikle varisli damarlara yardımcı olan ilaçların reklamını yapar. Onlar ne kadar etkilidir? Bu ilaçları tek başıma alabilir miyim?

Ne yazık ki, tek başına varisli damarları tedavi etmekİlaçlar aracı imkansızdır. Bununla birlikte, ilaçların (merhemler, jeller, tabletler şeklinde venotonik ilaçlar) variköz venlerin kompleks tedavisinde önemli bir bileşen olduğu belirtilmelidir. Eylemlerinin temeli, damar duvarını güçlendirmek ve kontraktilitesini arttırmaktır. Klinik olarak, bu, ağırlık, ağrı, yorgunluk, ödem hissi azalması şeklinde kendini gösterir. Bu iyi, ancak venotonikler bu fenomenlerin varis nedenini ortadan kaldırmaz - variköz dilate damarlar. Bu nedenle, bugüne kadar, variköz venlerin ana tedavi yöntemlerinin cerrahi olmayan (farklı tipte skleroterapi) ve cerrahi tedavi olduğu ve ilaç tedavisinin bir yardımcı değere sahip olduğu kabul edilmelidir.