Artroz ile ayağın şişmesi nasıl kaldırılır

Oral uygulama için: inflamasyonu rahatlatmak ve tuz birikimini ortadan kaldırmak

• Marsh süpürgesi:
Bir saber eczane tentür almak veyaKendinizi hazırlayın: 50 gram rizom sabelnik (ilaç ambalajı), 0,5 litre votka dökün, karanlıkta ama soğuk olmayan bir yerde 2-3 hafta ısrar edin. Karışımı periyodik olarak karıştırın ve ham maddeleri sıkın. 1 çorba kaşığı alın. 1/4 bardak suda tentür kaşığı. Bu tezgahta hala geceleri ovuşturabilirsiniz.

• Ayçiçeği kökü:
1 su bardağı kurutulmuş toz ayçiçeği kökleri3 litre su dökün ve 3 dakika kaynatın, bir saat ısrar, süzün. Buzdolabında infüzyon deposu ve 1 bardak 3-4 kez bir yemekten yarım saat sonra içilir. Daha sonra aynı kökler tekrar 3 litre su dökülür ve 5 dakika kaynatılır, bir saat ısrar edilir. Tekrar infüzyon, günde 1 bardak 3-4 kez içilir. Son kez, 3 litre su dökün, 10 dakika kaynatın, tüm eylemleri tekrarlayın.

• Söğüt beyazı: 2 saat doğranmış küçük dallar beyaz söğüt (toplayabilir ve kış) 3-4 saat süreyle bir termos içinde ısrar, 2 bardak kaynar su dökün 5-7 dakika kısık ateşte tutun, et suyu süzün ve orijinal hacmine kaynamış su ekleyin. Yemeklerden önce kaynatma yarım saat günde 3-4 kez 1/4 fincan atın.

• Leylak: rendelenmiş leylak böbrek 2/3 hacim bir kavanoz ile doldurun, boynuna votka dökün, karanlık, ama soğuk bir yerde, kavanozu düzenli olarak sallayarak, 2 hafta ısrar ısrar ediyor. Yemeklerden sonra günde 1 kez 1 çay kaşığı tentünü günde 2 kez alın ve gece boyunca hasta eklemleri ile infüzyonu ovun.
Leylak zehirlidir, bu yüzden dozu doğru bir şekilde gözlemleyin!
Tedavi sırasında akut, ekşili yemekler, turşu ve tütsülenmiş ürünler kontrendikedir. Gıda ağırlıklı olarak süt ve sebze olmalı, aksi halde etki olmayacaktır.

Harici kullanım için: anestezi ve şişlik kaldırmak için

• Eczane Bischofite. Ayakları bir havzada sıcak suyla ve kalça veya diz eklemlerini 5-7 dakika daha ısıtın, ardından cildi kurulayın. Hafif hareketlerle cildinize bir miktar solüsyon sürün, aynı solüsyonda nemlendirilmiş bir gazlı bez parçası uygulayın, ardından üstüne sıcak bir fular ile plastik bir örtü ile kaplayın. Prosedür gece için yapar. Sabahları, kompresi çıkarın, cildi iyice ılık suyla yıkayın, yumuşak bir bezle kurulayın. Bir günde, 8-10 arası bir prosedür gerçekleştirin veya yapın.

■ Aynı anda birden fazla bağlantıda sıkıştırmayın!
■ Cilt tahrişi ve çiziklerinde kullanım kontrendikedir.

• Köknar yağı: Hasta eklemini daha sıcak veya ısıtılmış deniz tuzu paketiyle ısıtın. , Köknar yağı ile Vur sonra sıcak bir yün şal ya eşarp sarın.
• Hops konileri: 2 yemek kaşığı ovun. 50 gram eczane vazelin ile kuru hop konileri. Gece hasta eklemlerini ovalayın, sonra bunları sıcak eşarp veya eşarplarla sarın.
• Lahana yaprakları: bir gecede lahana yaprağı, selofan ve yünlü şal ile birleştirme yapın. 3-4 saat bekleyin ya da geceleri sıkıştırın.
• Yaban turpu: taze öğütülmüş horseradish yulaf ezmesi yoğun bir kumaş üzerine yayılır ve hasta bir eklem üzerine konulur, selofan ile üstte, bir bandajla sabitlenir. Prosedür gece için yapar.
• Bahçe turpu: taze çekilmiş turp siyah turp, yoğun bir kumaş üzerine yerleştirin, sonra hasta bir eklem yerleştirin, selofan ile örtün, bir bandajla düzeltin. Prosedür gece için yapar.
• Şalgam yeşillikleri: şalgamı kökü yumuşayıncaya kadar kaynatın, şalgam hamurunu yoğun bir kumaş üzerine koyun ve gece boyunca hasta bir eklem takın. Plastik bir örtü ve sıcak bir fularla örtün.
• Kavak siyahı, böbrek: 1 parça böbrek ovucu ile 4 parça domuz yağı (yokluğunda erimiş tereyağı yerine geçebilir), buzdolabında saklayın. Geceleri ağrıyan eklemleri durulayın.