Ödem rinoplastiden sonra ne kadar sürer?

Rinoplasti, diğer herhangi bir plastik cerrahi gibi, ödem ve sinüslerin varlığı ile eşlik eder, ama neyse ki, geçerler ve güzel burun şimdi sonsuza kadar var.

Rinoplastiden sonra burnunuzu neyin beklediğini ayrıntılı olarak analiz edelim.

 1. Rinoplasti sonrası alçı.
  rinoplasti sonra, sizi bir sıva empoze7 gün boyunca giyilecek. Üçüncü günde en güçlü şişliğin olacağı konusunda uyarıyoruz, ama korkmamalıyız. Bu postoperatif periyodun normal seyridir.
 2. Alçıdan sonra, 10. günde bir yerlerde zaten insanlara gidebilir ve daha rahat hissedebilirsiniz. Ancak, yaklaşık 3 ay boyunca rinoplasti sonrası ödem tutulmaktadır.
 3. Rinoplasti sonrası çürüme yaygındır. İkinci haftanın sonunda genellikle o kadar belirgin değil.
 4. Rinoplastiden sonraki ilk ay özgürce nefes alabilir. Zeytin yağıyla iyice yıkayın ve yaraları en kısa sürede iyileştirmek için pamuklu çubukla burun deliği ile yağlayın.
 • burnunu üfle (yaklaşık bir ay);
 • nat içinde alıştırmalar (1 ay);
 • gözlük takın (3 ay!);
 • saunaya git (yaklaşık 3 ay);
 • Solaryuma git (yaklaşık 3 ay).

Sırtınızı ilk ay içinde uyumanızı, hipotermiden kaçınmanızı ve Aqua Maris ile burnunuza sıçramanızı öneriyoruz.

Altı ay sonra, şişme neredeyse hiç görülmez.

Rinoplasti sonrası, burun ucu operasyondan sonra en uzun sürecek. Bu yerde küçük bir çürük 6 ay içinde gerçekleşecek.

Rinoplastiden sonra yapılan son iyileşme, ameliyattan 7 ay sonra gözlemleyeceksiniz. Tüm çürükler ve şişlik gider ve o kadar hayal ettiğin burnu göreceksin.

Rinoplasti sonrası rehabilitasyon herkesi korkutur amaHastalarımızın çoğu buna değer olduğuna inanıyor. Hastalarımızdan biri şöyle dedi: "Hayatımın sonuna kadar büyük ve kambur bir burun ile yürüyeceğimden birkaç ay daha acı çekmeyi tercih ederim. Rinoplastinin sonuçları korkunç değildir, eğer yakında çok güzel bir burnun olacağını bilirseniz. ”