Varisli damarlarda ağrı ve şişlik rahatlatır

Varisli damarların ne olduğunu biliyorsangörüntüsü, nedenleri ve varis görünümünü mekanizmasının derin anatomik noktası. o sadece cerrahi ile askıya alınabilir tedavi edilemez bir hastalık, neredeyse olduğu ortaya çıkıyor. üzücü ama gerçek değilse. İlk olarak, varisli damarlar sadece estetik, kozmetik kusur olarak genç bir kadın endişe duyabilir, ancak daha sonra, yaşla birlikte, süreç ilerledikçe ve orada kabarıyor, ağrı, bacaklarda ağırlık, ek olarak, bu en tehlikeli ve tromboflebit olabilir - tromboemboli.

Bu yazıda, evdeki varislerin tedavisi hakkında konuşacağız, ancak okuyucu şunu anlamalı:

Variköz venlerin konservatif tedavi yöntemleri varsadece ameliyat öncesi ve sonrası destekleyici bir tedavi anlamına gelir, krem ​​yok, merhem yok, losyon yok, alt ekstremitelerin derin venlerindeki basıncı değiştirmeye yardımcı olamaz.

Varisli venler ile sıkıştırma iç çamaşırı giyiyor. kesinlikle olumlu etkisi yeterince etkili uygular, aynı zamanda varis askıya ve varis görünümünü (bkz. varis tedavisi) ilerletmek için ilerlemesinin önlenmesi gibi.

Variköz venler olan hastaların aldatma ve aldatma varyantları

  • "Kişisel phlebologist" ve "varis yok damarları"

Okuyucularımızı uyarmak isterimBu gerçek dolandırıcılığı saf vatandaş - Biz reklam ağları terfi aldatmaca sitelere alamadım, sihirli bir yöntemle eşsiz jantlar sunuyor Internet, isimlerin "Kişisel phlebologist" ve "hayır varis" altında varisli damarlar kurtulmak için. Bu disklerde, varisli damarlarla yapılan çalışmalara ek olarak, variköz venlerin tedavisi hakkında bilgi yoktur. Gerçekten de, basit egzersizler, bacaklardaki ciddiyeti azaltmaya yardımcı olur, şişmeyi azaltır, ancak varisli damarlar hakkında herhangi bir sitede bulunan tamamen ücretsiz olabilir.

  • Varisli damarların sülüklerle tedavisi

Varisli damarların sülüklerle tedavisi de en fazlaDoktorlar şarlatan ve aldatıyor. Birçok hasta, hastalığın özünü bilmeden, variköz venleri tromboflebit ile karıştırır ve varis kanıyla "seyreltilmesi" gerektiğini ve sülüklerin buna yardımcı olduğunu düşünür. Bir kişinin tromboflebit varsa, o zaman kan inceltme teşvik güvenli ilaçlar kullanmak daha iyidir. Ve sülükler ile varis tedavisi ile alerjik dermatit, trofik ülser gelişimine katkıda bulunabilir, sonra ısırık genellikle pigmentli lekeler kalır.

  • Tıbbi ürün "Botfort" veya "Varifort"

"Sağlıklı" şirketi tıbbi ürünü tanıtır"Varifort" - Ayrıca varis bu lzhesredstva preputany nedensel mekanizmaların reklam, saf su satmak. ifade "varisli damarlar nedenini ortadan kaldırmak için - Kan pıhtıları, kan pıhtıları gelen pozitif yükünü kaldırmak gerekir ve bu nedeniyle, kaba kuvvetten içindeki küresel cam boncuklar için, onları çözmek" - isim olmaz hezeyan dışında hiçbiri. Kan pıhtısı varis neden değildir ve bunun tersi sırasında uzamış varis, komplikasyon tromboz, kan pıhtılaşması, bazen oluşturmayıp varis olmadan olabilir. vücudunda bir cam boncuklar ve biyolojik elektrik tamamen farklı fiziksel özelliklere sahiptir.

Kremler, merhemler, losyonlar - ağrıyı hafifletmeye yardımcı olabilir, şişlik olabilir, ancak genişlemiş damarları azaltmaz

Bacaklardaki yorgunluğu gidermek, şişmeyi azaltmak için en etkili bitkisel ilaçtır. at kestanesi. Bu nedenle, bir krem ​​seçmek istiyorsanız,Varisli damarlar, at kestanesi özü içeren ilaçları seçin. İşte, evde varisli damarları tedavi etmek için bu ilacı kullanmanın birkaç tarifi:

  • Kestane kadar mümkün olduğu kadar ince öğütülerek, daha sonra öğütülür.Bir su banyosu domuz iç yağ üzerinde eritin ve 1/1 oranında bir kestane karışımı ekleyin. Bu bileşim, dilate damarları ve varisli damarları yağlayabilir.
  • At kestanesi kuru çiçekler 50 gr 500 ml dökün. votka, 3 hafta ısrar, boşaltın. Bu infüzyonu yemeklerden önce 30-40 damla için 2 gün / gün takip eder.
  • Kestane meyvelerini parçalayın, alkol ekleyin,2 bardak alkol 2 çorba kaşığı kestane hesaplanması, 10 gün ısrarla, periyodik olarak çalkalanarak süzülür. 20-30 kap al. tentür 2-3 gün / öğün öncesi, 20 gün sonra, daha sonra 10 gün mola ve tekrar dersi tekrarlayın.

Bunlar atalarımızın kullandığı tarifler.Günümüzde birçok kremde bulunan bitki ekstrelerinin kullanılması mümkün olmadığında. Yani, örneğin, farklı dozlarda at kestanesi, bir mağazada veya eczanede satın alınabilen aşağıdaki kremlerde bulunur.

Krem Auchan Yatıştırıcı- Aushan ayak kremini kullanabilirsinizlavanta ve atkestanesi, birçok görüşüne göre, Auchan mağazalarında satın alabilirsiniz saçma bir bedeli vardır kısmı itibariyle Yatıştırıcı, bu, apaçık sakinleştirici etkisi vardır bacaklarda yorgunluk, ağırlık yapar rahatlatır, ama yine biz dikkat - varisleri tedavi edemez damarlar, sadece semptomatik olarak günün sonunda durumu hafifletir. nedeniyle at kestanesi ekstresi için anestezi ve meydana yerçekimi kaldırılması bu kremin temel etkisi.

Krem Balsamlı Chaga- At kestanesi ile ayak kremi, satılaneczaneler, çeşitli şifalı bitkilerin birkaç özünü içeren ucuz araçlar: kılıç, yeşil çay, Japon sophora, karaca otu ve at kestanesi özleri.

Krem Antivaricose, önleyici, rahatlatıcı - kompozisyondaAyrıca at kestanesi, tavolga ve melissa içerir. Krem jel, ünlü bir Sibirya bitki uzmanı olan Agafia Ermakova'nın orijinal reçetesine göre yapılır. Şifalı otlar koleksiyonu sayesinde rahatlatıcı, küçük analjezik bir etkiye sahiptir. Bu krem, akşam ayaklarının şişmesini giderir, damar duvarlarını güçlendirir, varisli damarlar için koruyucu bir madde olarak kullanılır.

Venitan - Escin içeren bir ilaçaynı at kestanesi tohumlarından elde edilen bir glikozittir. Venöz damarlar üzerinde çok faydalı bir etkiye sahiptir. Ağrı, bacaklarda, varisli damarlarda ve önleyici amaçlarla kullanılır.

Varisli damarlar ile bacaklar için egzersizler

Bir kişinin kalıtsallığı varsagüç sporları, bisiklet, paten, kros spor - - varis, ağır fiziksel aktiviteler özellikle ağırlık kaldırma ya da ciddi spora yatkınlık o varisli damarlar ve yetişkinlikte komplikasyonlarının gelişme olasılığı yüksektir, çünkü istenmeyen olarak kabul edilir.

Varisli damarlar ile fitness yapmakbugün çok güzel çorap ve tayt formunda üretilen özel bir sıkıştırma iç çamaşırında daha iyidir. Doktorlar-flebogogistler varikoz damarlarına ya da varikoz damarlarını tedavi etmek için mevcut terapötik ve profilaktik jimnastikleri düzenli olarak uygulayarak hastalığın evde yapılması kolay olan kişileri şiddetle tavsiye etmektedir.

Varisli damarlar için önerilen egzersiz setiÖzellikle basit ve basit egzersizlerle, variköz venleri olan hastalar için, yabancı ve Rus uzmanları tarafından geliştirilmiştir - bacaklarda venöz yetmezlik belirtileri azalır, komplikasyon riski azalır ve hastalığın ilerlemesi yavaşlar.

1 Egzersiz - Bacak damarlarının boşaltılması. Gözlerinizi kapalı ve derin bir şekilde nefes almalısınız, rahatlayın, bunun için ayaklarınızın altına minder ya da özel bir silindir koymalı, böylece bacaklarınız vücudunuzun 20 derece üzerindedir.

2 Egzersiz - yavaşça, yavaşça gerçekleştirilir. Bacaklarınızı yere yatırmanız, derin bir nefes almanız ve ekshalasyonda bir bacak bükmeniz, dizinizi göğsünüze çekmeniz gerekir. Bir sonraki ilham ile, bacağınızı dikey olarak düzeltin ve yavaşça indirin. Aynı egzersiz diğer bacak ile yapılmalıdır.

3 Varisli damarlar için egzersiz. Bu hareket herkesin aşina olduğu gibi, bir bisiklete bineceğinizi, ayaklarınızla pedal çevirdiğini hayal ederek de uzanmak zorundadır.

4 Egzersiz - Sadece ayak bileği ekleminde ayağı ileriye doğru bükün ve bükün.

5 Egzersiz Ayak parmaklarını sırayla açın ve katlayın.

6 Egzersiz - Bacaklarınızı yukarı kaldırın, sırt üstü yatarken kollarınızı gövdeye koyun. Her iki ayağını aynı anda çevirin, sonra dışarı çıkarın.

7 Alıştırma - Yere doğru yürünen çorapları yırtıp yırmayın.

8 Egzersiz - Ayakları birlikte, vücut boyunca ellerinizi, derin nefesinizde, yavaşça ayak parmaklarınız üzerinde, ekshalasyonda - başlangıç ​​pozisyonuna geri dönün.

9 Egzersiz - Yalamak, bacaklarınızı bükmekayakları yerden koparmak. Aynı zamanda ellerinizi kalçalarınıza koyun. Solunduğunda, baş ve vücudu yukarı kaldırırken eller dizlere doğru kaydırılır. Ekshalasyon ile başlangıç ​​pozisyonuna geri dönün.

10 Alıştırma, dik bir konumda bir egzersiz makasıdır, bu, yatmadan aşağıya doğru yapılır, gövde boyunca eller, eşit olarak nefes almak için bacakları çaprazlamak gerekir.

11 Varisli damarlar için egzersiz yapın - Bacaklarınızı bacaklarınızda bükün, sırt üstü uzanın, ayakları yere sürmeyin. Yavaş bir soluk verme ile, midede çekin ve tersine, yavaş bir inspirasyonla - mideyi şişirin.

12 Egzersiz - Bacaklarınızı 20'lik bir açıyla yerleştirinderece ve sırtında yatan, ayakları arasında küçük bir yastık kelepçeleyin. Yatağın kalçalarını yırtıp alırken, yavaşça teneffüs ederek alt sırtını bükün. Ekshalasyonda, başlangıç ​​pozisyonuna geri dönün.

13 Egzersiz - Ayaklarınızı bir arada, ayaklarınızı uzatarak, ellerinizi havaya kaldırın, omuzlarınızı geri alın, ekshalasyonda - omuzlarınızı gevşetin, başınızı öne doğru indirin.

14 Egzersiz - Yatar, 20 derece açıyla ayaklar. Bir bacağı bük, dizini göğsüne doğru çek, kollarını ayağın etrafına sar. Daha sonra elleriniz baldırı yavaşça düzeltirken elleriniz baldırda dizinize doğru kayıyor ve bacağınızı sıkıca kapatınız. Bacağını indir, ellerin uyluğun üzerinde kayıyor. Diğer bacak için aynı egzersiz.

15 Egzersiz - Bir dizi egzersizden sonra, ayaklarınızda bir kontrast duş almalısınız. Bir soğuk su akışı 5-10 dakika boyunca ılık su ile dönüşümlüdür.

Makale yararlı, topikal. Ama biraz kötümser. Varisli damarlara yatkınlık varsa ya da yıldızlar ve çelenkler ortaya çıkarsa, bu kaçınılmaz olarak cerrahiye yol açacaktır. Profilaksi ya da değil - sonuç birdir. Benim düşünceme göre, bu aynı zamanda efsanelerden biridir. büyük önem başlangıç ​​aşamasında kestane, fındık, kasap ve diğerlerinin temelinde özellikle otlar zararlı ürünleri, hamam, kontrast duşları, sıkıştırma giysi, decoctions ve infüzyon, diyetten tamamen günlük egzersiz, yüzme, jimnastik, dışlama var. Doğal merhem, evde hazırlandı. Genel olarak, aktif önleme ve yaşam boyunca. Patolojik değişiklikleri kurtarabilir veya minimize edebilirsiniz.

Katılıyorum ama meselenin gerçeği çok az insanKendilerini acı veya başka bir rahatsızlık hissetmelerine kadar ortaya çıkan “yıldız” ve çelenklere dikkat çeker. Ve hiç kimse, eminim ki, hiç kimse genç yaşta, banyolarda ve soğumalarda, doğal merhemlerde, jimnastikte vb. Kendilerini çok seven ve bedenlerine bakmaya çok zaman ayırabilecek olanlar - evet, süreci askıya alabilirler. Kentsel felsefenin modern yaşamının kargaşa içinde - neredeyse gerçekçi değil, göründüğü kadar üzücü ...

Varisli damarlarım sadece bir tane varSağ bacağım zaten çok uzun zamandır kalıtım ve zor iş yapmak istediğim için kendimi tedavi etmek için probyvat yapmak istiyorum çünkü hala çok fazla acı vermez ve şimdi korkarım ki en azından bir şey olacak mı?

Yorum ekle Cevabı iptal et